Hlavní navigace

Workometer zjednodušuje zaměstnávání externistů

Redakce

Podnikáte‑li na internetu, jistě máte ve své firmě řadu činností, které jsou jako stvořené pro externisty: plnění e‑shopu, moderování fóra, sociální marketing… Při zadávání práce externistům je ale často těžké rozhodnout, podle jakých pravidel stanovit výši jejich odměny a jak efektivně dohlížet na jejich práci.

Podnikáte‑li na internetu, jistě máte ve své firmě řadu činností, které jsou jako stvořené pro externisty: plnění e‑shopu, moderování fóra, sociální marketing… Při zadávání práce externistům je ale často těžké rozhodnout, podle jakých pravidel stanovit výši jejich odměny a jak efektivně dohlížet na jejich práci.

Oba tyto problémy se nyní snaží neotřelým způsobem řešit Workometer, nová online služba na českém internetu. Workometer měří čas, který externista stráví prací na vaší zakázce, a dokladuje odvedenou práci snímkováním jeho obrazovky. Díky tomu se můžete jednoduše dohodnout na odměňování práce hodinovou sazbou, a v kterémkoli okamžiku vidíte, co váš externista právě dělá, nebo co dělal během celé doby, kterou vám naúčtoval.

A výhody pro externistu? Dokáže svého zaměstnavatele přimět ke spolupráci na dálku i v situacích, kdy by k tomu zaměstnavatel s ohledem na ostatní okolnosti nemusel mít dostatečnou důvěru.

Našli jste v článku chybu?
26. 10. 2012 11:11

Tohle ze ma byt "Zpravicka"??? Vzdyt je to cistokrevna reklama!

Jedina informace je: existuje tenhle produkt, dela tohle a tady je na nej adresa. TOT VSE...

Proc to tu je? Proc dnes? Je pro to nejaky duvod?

A co kdyz poslu do redakce nasledujici "Zpravicku"? Projde???

"Mate malo mista na disku? Na internetu najdete sluzbu, ktera vyresi vas problem. Jmenuje se 7-zip a najdete ji na www.7-zip.zip . Vsichni si ji pochvaluji."

Tak? Myslite si, ze to projde? Vdyt to je preci Zprava jako bejk, ne…

26. 10. 2012 17:53

Jako bič na studenty a další skupiny brigádníků to fungovat bude, ale OSVČ a firmy na tento typ kontroly nepřistoupí. Tam funguje princip "já pán, Ty pán", žádný vztah podřízený - šéf. Pokud by někdo s něčím takovým nastoupil na mne, že podle toho bude kontrolovat, kolik hodin jsem na projektu opravdu strávil, tak mu suše oznámím, ať se nechová, jako žárlivý manžel, že nejsem jeho stará a pokud ke mě nemá důvěru, ať se obrátí na někoho jiného.