Hlavní navigace

WPA lze prý snadno prolomit již za čtvrt hodiny

Jiří Macich ml.

Na tokijské bezpečnostní konferenci PacSec se Eric Tews a Martin Beck chystají předvést prý snadné prolomení šifrovací technologie WPA, která se dnes těší v bezdrátových sítích značné oblibě a všeobecně je pokládána za výrazně bezpečnější než WEP. Pro úspěšné překonání WPA prý není nutný žádný závratný výpočetní výkon. Potenciální útočník se podle zmíněných pánů obejde bez superpočítačů nebo botnetové sítě. Na prolomení údajně stačí patnáct minut práce. Kromě čtení přenášeních dat je možné i…

Na tokijské bezpečnostní konferenci PacSec se Eric Tews a Martin Beck chystají předvést prý snadné prolomení šifrovací technologie WPA, která se dnes těší v bezdrátových sítích značné oblibě a všeobecně je pokládána za výrazně bezpečnější než WEP. Pro úspěšné překonání WPA prý není nutný žádný závratný výpočetní výkon. Potenciální útočník se podle zmíněných pánů obejde bez superpočítačů nebo botnetové sítě. Na prolomení údajně stačí patnáct minut práce. Kromě čtení přenášeních dat je možné i probíhající komunikaci podvrhnout prolomením protokolu TKIP. Novější WPA2 však zatím prolomena nebyla. (SecurityWorld)

Ochraně komunikace v bezdrátových sítích jsme se věnovali mimo jiné v článku Bezpečnost WiFi záleží jen na vás.

Našli jste v článku chybu?
20. 1. 2009 22:05
Ta konference kde se ti dva chystají přednést ten příspěvek se konala loni v listopadu, odkaz na podrobnější článek i s odkazem na příspěvek z té konference je tady: http://www.zdnetasia.com/news/security/0,39044215,62048157,00.htm Jedná se jen o částečný útok a jen v případě použití TKIP, není to tak žhavé, jak to vypadá. Každopádně přechod na WPA-AES nebo WPA2 lze jedině doporučit.
19. 1. 2009 14:15
Marek Chlup (neregistrovaný)
Zatím se mi nechce věřit, že je možné prolomit v horizontu pěti let AES. A pokud není ve WPA2 nějaká nedomyšlenost, tak věřím, že i WPA2 vydrží dlouho. Každopádně pokud WPA padlo, tak to nepochybně způsobí v oblasti bezpečnosti WiFi pěkný poprask.