Hlavní navigace

Wuala: synchronizace s NAS servery a nové funkce pro firmy

29. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cloudové úložiště Wuala, které je vyhledáváno zejména díky vysoké úrovni zabezpečení, nově přináší podporu synchronizace dat s NAS servery a balíček nových funkcí pro firmy.

Provozovatelé cloudového úložiště Wuala přichystali balíček nových funkcí orientujících se hlavně na firemní zákazníky. Jednou z nich je sdílení zálohovaných dat do cloudového úložiště s uživatelskou skupinou, aniž by ostatní uživatelé měli možnost data v úložišti pozměňovat. Jsou přístupná pouze pro čtení. Ostatní uživatelé si je ale mohou stáhnout a mimo cloudové úložiště s nimi pracovat dle potřeby.

Přepracována byla také správa sdílení dat z osobního počítače s mobilním zařízením, resp. stahování dat z osobního počítače do mobilního zařízení. Další novinkou pro firemní zákazníky je možnost ustanovit více než jednoho administrátora pro služby, které Wuala firmám poskytuje. Firmy si také nově mohou placené služby Wuala vyzkoušet nezávazně na měsíc zdarma, jako to umožňuje všem zákazníkům konkurenční SugarSync.

BRANDstorming tip2

Novinkou pro všechny skupiny uživatelů je podpora synchronizace dat mezi cloudovým úložištěm Wuala a NAS servery značky LaCie. Právě společnost LaCie provozuje službu Wuala. NAS servery LaCie synchronizovaná data automaticky dešifrují, takže k nim lze přistupovat bez překážek například z chytré elektroniky za účelem přehrávání multimediálního obsahu díky technologii DLNA. 

Balíček novinek je označován kódovým jménem Reims, což je také název francouzského města nedaleko Paříže proslaveného výrobou šampaňského. Cloudové úložiště Wuala oslovuje uživatele zejména díky vysoké úrovni bezpečnosti. Veškerá data jsou šifrována a dešifrována výhradně na straně uživatele. V úložišti jsou vždy v šifrované podobě a provozovatel služby nemá k dispozici heslo pro jejich dešifrování, které neopouští koncová zařízení uživatelů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).