Hlavní navigace

Xbox 360 brzy dostane Internet Explorer a další nové funkce

13. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft začal předplatitelům zábavní sítě Xbox Live zasílat informační e-maily, kde je seznamuje s novinkami, které pro Xbox Live a herní konzoli Xbox 360 v nejbližších dnech uvede. Pro uživatele, kteří si platí tzv. zlaté členství, bude k dispozici webový prohlížeč Internet Explorer. Xbox 360 tak konečně získá vlastní plnohodnotný webový browser (postaven má být na stejném jádře jako jeho desktopový příbuzný), díky čemuž dožene konkurenční next-gen konzole PlayStation 3 a Nintendo Wii, které…

Microsoft začal předplatitelům zábavní sítě Xbox Live zasílat informační e-maily, kde je seznamuje s novinkami, které pro Xbox Live a herní konzoli Xbox 360 v nejbližších dnech uvede. Pro uživatele, kteří si platí tzv. zlaté členství, bude k dispozici webový prohlížeč Internet Explorer.

Xbox 360 tak konečně získá vlastní plnohodnotný webový browser (postaven má být na stejném jádře jako jeho desktopový příbuzný), díky čemuž dožene konkurenční next-gen konzole PlayStation 3 a Nintendo Wii, které v tomto ohledu měly dosud navrch. Nicméně prohlížeč bude k dispozici jen pro uživatele s nejdražším předplatným.

ICTZ23

Další novinkou pro předplatitele se zlatým členstvím je funkce Xbox SmartGlass umožňující majitelům vybraných chytrých mobilů a tabletů ovládat jejich prostřednictvím některé hry a použít třeba displej chytrého mobilu či tabletu jako sekundární obrazovku. V omezené míře by funkce Xbox SmartGlass měla být k dispozici i pro stříbrné členství v síti Xbox Live.

Zbylé avizované novinky se již týkají všech uživatelů Xbox Live. První z nich je doporučování nových her na základě titulů, které si uživatel zakoupil a nejvíce je hraje. Vylepšeno též bude vyhledávání obsahu a filtrování výsledků vyhledávání podle kategorií. A v neposlední řadě přijde připínání obsahu na dashboard, který se velmi přibližuje prostředí Metro z Windows 8 a Windows RT.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.