Hlavní navigace

Xbox 360 má pro hry stažené z Internetu podporovat i USB disky

23. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft vytrvale odmítá, že by svou stávající herní a multimediální konzoli Xbox 360 vybavil mechanikou podporující Blu-ray nosiče. Nadále tak zůstává jen u CD/DVD jednotky a sází na online distribuci obsahu, tedy zejména herních titulů. Někteří uživatelé si ovšem stěžují, že pro tento model nemá Xbox 360 adekvátní paměťová zařízení. Xbox 360 lze koupit bez pevného disku nebo s pevným diskem o kapacitě až 250 GB. S dalším rozšiřováním paměti s pomocí externích zařízení je ovšem problém.…

Microsoft vytrvale odmítá, že by svou stávající herní a multimediální konzoli Xbox 360 vybavil mechanikou podporující Blu-ray nosiče. Nadále tak zůstává jen u CD/DVD jednotky a sází na online distribuci obsahu, tedy zejména herních titulů. Někteří uživatelé si ovšem stěžují, že pro tento model nemá Xbox 360 adekvátní paměťová zařízení. Xbox 360 lze koupit bez pevného disku nebo s pevným diskem o kapacitě až 250 GB. S dalším rozšiřováním paměti s pomocí externích zařízení je ovšem problém. Oficiálně jsou k dispozici jen speciální paměťové karty s kapacitou do 512 MB. Herní server Joystiq však přišel se zprávou, že Microsoft chystá změny.

Aktualizace firmwaru herní konzole Xbox 360 počítá s oficiální podporou USB mass storage zařízení. Joystiq má však prý ze dvou nezávislých zdrojů potvrzeno, že už během jara vyjde aktualizace firmwaru, která umožní využívat i externí disky, na které půjde ukládat právě hry stažené z Internetu. Externí paměťová zařízení budou prý muset mít minimálně 1 GB. Maximálně dovede takto Xbox 360 využít 16 GB na jednom zařízení, ale disky lze použít i větší (obsah pak půjde kombinovat: 16 GB data pro Xbox 360 a zbytek třeba pro hudbu). Najednou bude možné ke konzoli připojit dva disky (celkem tedy až 32 GB).

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.