Hlavní navigace

Xbox 360 s Facebookem, Twitterem a online distribucí filmů

2. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft v souvislosti s výstavou E3 představil hned celou řadu novinek ohledně své herní konzole Xbox 360. Zvěsti o uvedení nástupnické verze se sice nevyplnily, ovšem i tak novinky stojí minimálně za zmínku. Microsoft se rozhodl uživatelům své next-gen herní konzole zpřístupnit služby komunitního serveru Facebook (jehož je akcionářem), mikroblogovací služby Twitter a hudebního portálu Last.fm. Vtip je v tom, že Xbox 360 (na rozdíl od Nintenda Wii nebo PlayStationu 3 od Sony) nemá v…

Microsoft v souvislosti s výstavou E3 představil hned celou řadu novinek ohledně své herní konzole Xbox 360. Zvěsti o uvedení nástupnické verze se sice nevyplnily, ovšem i tak novinky stojí minimálně za zmínku. Microsoft se rozhodl uživatelům své next-gen herní konzole zpřístupnit služby komunitního serveru Facebook (jehož je akcionářem), mikroblogovací služby Twitter a hudebního portálu Last.fm. Vtip je v tom, že Xbox 360 (na rozdíl od Nintenda Wii nebo PlayStationu 3 od Sony) nemá v softwarové výbavě webový prohlížeč, takže jeho uživatelé jsou odkázání na služby implementované přímo do softwaru. Doposud to byl hlavně Windows Live Messenger a Windows Live Hotmail. Uživatelé Xboxu 360 mají mít k Facebooku, Twitteru nebo Last.fm přístup ve stejném rozsahu jako uživatelé osobních počítačů.

KL24

Microsoft také představil nové plány ohledně uplatnění Xboxu 360 v oblasti přehrávání HD filmů. Konkurenční PlayStation 3 má totiž Blu-ray mechaniku a vzhledem k ceně je jako Blu-ray přehrávač, herní konzole a zařízení s přístupem na Internet (včetně nativní podpory WiFi) momentálně lákavější volbou. Microsoft původně pro Xbox 360 vyráběl externí HD-DVD mechaniky, ale tento formát byl loni pohřben a Microsoft opakovaně dementuje zprávy o přípravě Blu-ray mechaniky. Filmy, včetně těch v HD kvalitě, chce uživatelům Xboxu 360 nabídnout přes Internet na principu pay-per-view. Bohužel čeští uživatelé oficiálně k této novince nebudou mít přístup. Ostatně dodnes nemají oficiální přístup ani k online obchodu s hrami, který v rámci Xbox Live běží.

Microsoft se také dohodl se britskou televizí Sky na streamovém zpřístupnění jejího vysílání ostrovním uživatelům Xboxu 360 bez nutnosti pořizovat další zařízení pro příjem televizního signálu v digitální kvalitě. Na Xbox 360 tak tedy díky Internetu míří třeba přímé přenosy z Premier League, která dlouhodobě platí za jednu z nejlepších fotbalových lig světa a při její popularitě zejména v Anglii to jistě z pohledu Microsoftu není nezajímavý krok. (Yahoo News, ZDNet, ComputerActive)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).