Hlavní navigace

Xbox Music pod větším tlakem, Deezer přichází s aplikací pro Windows 8

13. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hudební služba Deezer má vlastní aplikaci pro Windows 8 a Windows RT. Stává se tak ještě větší konkurencí pro službu Xbox Music od Microsoftu, která je svázána takřka jen s jeho novými systémy.

Ve Windows Store se objevila aplikace hudební služby Deezer pro Windows 8 a Windows RT. Stává se tak mnohem výraznější konkurencí pro službu Xbox Music, kterou Microsoft spustil loni na podzim krátce před uvedením Windows 8 na maloobchodní trh. Obě služby nabízejí neomezený přístup k hudební knihovně čítající řádově desítky milionů skladeb za pravidelný měsíční poplatek.

Deezer v nabídce Windows Store

Řada uživatelů Xbox Music si ovšem stěžuje na přílišné svázání služby s produkty Microsoftu a hlavně s těmi novými. Konkrétně jde o systémy Windows 8, Windows RT, Windows Phone 8. Ze starších produktů je podporována jen herní konzole Xbox 360. Navíc je často kritizována aplikace Music (Hudba) pro Windows 8 a Windows RT, která představuje jedinou možnost, jak k Xbox Music na PC přistupovat.

Deezer běží ve webovém prohlížeči pod libovolným operačním systémem, který podporuje Flash Player. Navíc vedle nové aplikace pro Windows 8 a Windows RT má též aplikaci pro mobilní zařízení se systémy Android, iOS, BlackBerry a Windows Phone. Je též kompatibilní s chytrými televizory značky Samsung, LG a Toshiba, multimediálními centry Western Digital a chytrými rádii Logitech Squeezebox a dalšími audiosystémy.

MMF24

Deezer podporuje výrazně širší spektrum zařízení a navíc je dostupný pro uživatele ze 160 zemích světa včetně České republiky. To Xbox Music je oficiálně přístupný jen z 22 zemí, mezi nimiž dosud Česká republika chybí. Spekuluje se, že při odhalování nástupce konzole Xbox 360 již 21. května 2013 bude zároveň oznámen vstup služby na nové trhy, což by korespondovalo s neoficiálními informacemi z loňského roku.

Podle nich má být geografická dostupnost rozšířena během letošního jara. Otázkou je, jestli Xbox Music nedopadne obdobně neslavně jako Zune. Tedy předchozí pokus Microsoftu vstoupit na scénu hudebních služeb a tehdy i hudebních přehrávačů. Jak již bylo uvedeno, Microsoft svázal službu Xbox Music s výjimkou herní konzole Xbox 360 pouze se svými novými systémy. Zájem o ně a zařízení jimi vybavená zatím není zrovna velký.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).