Hlavní navigace

Xperia Active: Android v odolném těle

28. 6. 2011
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Řady chytrých mobilů se systémem Android 2.3 Gingerbread rozšíří velice zajímavý odolný model Xperia Active značky Sony Ericsson, kterému nemá činit problémy voda ani prach. Třípalcový dotykový displej pracující v rozlišení 320×480 pixelů má být funkční i pokud se na něm nachází kapky vody nebo když bude mít uživatel mokré prsty.

Řady chytrých mobilů se systémem Android 2.3 Gingerbread rozšíří velice zajímavý odolný model Xperia Active značky Sony Ericsson, kterému nemá činit problémy voda ani prach. Třípalcový dotykový displej pracující v rozlišení 320×480 pixelů má být funkční i pokud se na něm nachází kapky vody nebo když bude mít uživatel mokré prsty.

Smartphone Xperia Active, který byl představen na akci CommunicAsia 2011 v Singapuru, bude využívat procesor s taktovací frekvencí 1 GHz. Specifikace zahrnuje také GPS navigaci a pětimegapixelový fotoaparát. Telefon by měl být uveden na trh během třetího čtvrtletí letošního roku. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: CNET News

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).