Hlavní navigace

Yahoo odmítlo společnou nabídku Microsoftu a Icahna

Karel Wolf

Jak se dalo po výrocích Jerryho Yanga a Erica Schmidta předpokládat, Yahoo včera odmítlo páteční návrh Microsoftu, na základě kterého by mělo prodat své internetové vyhledávání Microsoftu a zbytek firmy převést pod Carla Icahna. Návrh, který pocházel ze společné dohody mezi Microsoftem a Icahnem dostala Yahoo až v pátek večer a podmínkou bylo odpovědět do 24 hodin. Yahoo ovšem ani tak dlouhou dobu na reakci nepotřebovalo, Microsoft s Icahnem totiž nebyli podle Yahoo ochotni o svých podmínkách…

Doba čtení: 1 minuta

Jak se dalo po výrocích Jerryho Yanga a Erica Schmidta předpokládat, Yahoo včera odmítlo páteční návrh Microsoftu, na základě kterého by mělo prodat své internetové vyhledávání Microsoftu a zbytek firmy převést pod Carla Icahna.

Návrh, který pocházel ze společné dohody mezi Microsoftem a Icahnem dostala Yahoo až v pátek večer a podmínkou bylo odpovědět do 24 hodin. Yahoo ovšem ani tak dlouhou dobu na reakci nepotřebovalo, Microsoft s Icahnem totiž nebyli podle Yahoo ochotni o svých podmínkách jednat. Jako kritický se ukázal zejména požadavek Microsoftu na sestavení kompletně nové správní rady. Tato zvláštní a oportunistická aliance Microsoftu a Carla Icahna se vůbec nezajímá o zájmy podílníků Yahoo, tvrdí předseda současné správní rady Yahoo Roy Bostock.

Yahoo v červnu podepsalo dohodu o partnerství s Googlem, firma si od této dohody slibuje po roce fungování až o 450 milionů dolarů vyšší finanční toky. (Reuters)

Našli jste v článku chybu?