Hlavní navigace

Yahoo vyhrožuje Facebooku patentovou válkou

28. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Blog New York Times DealBook informuje o tom, že upadající internetový obr Yahoo by rád zpomalil růst jednoho ze svých největších rivalů, sociání sítě Facebooku, pomocí patentových žalob. Jeho právníci se chystají podle zdrojů DealBooku přinutit firmu Marka Zuckerberga, která se připravuje ke vstupu na burzu, a je tudíž ve fázi zvýšené citlivosti na negativní zprávy, aby zaplatila za využívání obecných technologií jako je on-line inzerce, personalizace webových stránek, spojování lidí do…

Blog New York Times DealBook informuje o tom, že upadající internetový obr Yahoo by rád zpomalil růst jednoho ze svých největších rivalů, sociání sítě Facebooku, pomocí patentových žalob. Jeho právníci se chystají podle zdrojů DealBooku přinutit firmu Marka Zuckerberga, která se připravuje ke vstupu na burzu, a je tudíž ve fázi zvýšené citlivosti na negativní zprávy, aby zaplatila za využívání obecných technologií jako je on-line inzerce, personalizace webových stránek, spojování lidí do sociálních sítí a posílání elektronických zpráv, na něž Yahoo vlastní patenty.

ICTZ23

Podle DealBooku se právníci oboru firem sešli v pondělí a na schůzce zazněl požadavek, aby Facebook koupil licence na využívání deseti až dvaceti podobných patentů. Strategie Yahoo nápadně připomíná patentové trolly, kteří skupují krachující technologické firmy a hledají v jejich patentových portfoliích listiny, jejichž pomocí by mohli vydírat úspěšnější konkurenty. Ty mnohdy raději zaplatí, než by mrhaly penězi a časem na komplikované právní bitvy. Jak se zachová Facebook?

Zdroj: DealBook