Hlavní navigace

YouTube také zkracuje odkazy, Google laikům přibližuje Gmail

22. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google nelení ani na konec roku a přináší další novinky. Tentokrát však není jejich význam až tak velký, takže se na ně podívejme jen stručně. První se týká videoportálu YouTube, který má nyní také např. po vzoru Facebooku svůj vlastní nástroj pro zkracování odkazů. Nyní lze v rámci funkce Automatické sdílení (AutoShare) odkazovat na jednotlivá videa pomocí automaticky generované kratší verze přímého odkazu na video, která využívá doménu youtu.be. Odkazy lze zkracovat i manuálně, návod nabízí…

Google nelení ani na konec roku a přináší další novinky. Tentokrát však není jejich význam až tak velký, takže se na ně podívejme jen stručně. První se týká videoportálu YouTube, který má nyní také např. po vzoru Facebooku svůj vlastní nástroj pro zkracování odkazů. Nyní lze v rámci funkce Automatické sdílení (AutoShare) odkazovat na jednotlivá videa pomocí automaticky generované kratší verze přímého odkazu na video, která využívá doménu youtu.be. Odkazy lze zkracovat i manuálně, návod nabízí oficiální YouTube Blog.

Druhou novinkou je, že se česká pobočka Googlu rozhodla přispět k rozšiřování služby Gmail mezi laickou veřejnost, která trendy v oblasti e-mailových služeb až tak moc nesleduje. Vznikla tedy stránka Svět očima Gmailu, kde pětice animovaných videí přibližuje funkce e-mailové služby amerického internetového kolosu. Videa jsou v češtině a popisují filtrování nevyžádané pošty, řazení zpráv do konverzací, offline běh webového rozhraní, změnu výchozího motivu rozhraní služby a možnosti chatování i za podpory videa.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.