Hlavní navigace

YouTube utratí miliardu za službu Twitch na streamování herních videí

19. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nákupním košíku Googlu zřejmě uvázla další firma. Twitch dal údajně YouTube přednost před dalšími zájemci, mezi kterými byl například i Microsoft.

Google je opět na nákupech a zase nejde o žádné drobné. Podle Wall Street Journalu vyjednává o nákupu serveru Twitch.tv, rychle rostoucí služby na streamování živých přenosů z hraní her. 

Podle deníku jsou jednání na začátku a uzavření obchodu ještě není jisté. Týdeník Variety ale uvádí, že se obě strany už dohodly a cena za transakci se vyšplhala na více než miliardu dolarů. Podle serveru The Verge mělo o službu zájem více firem, včetně Microsoftu, zdá se ale, že startup vidí větší budoucnost ve spojení s YouTube.

Twitch je mimo herní komunitu asi poměrně málo známou službou. Umožňuje uživatelům přenášet živé streamy z hraní her, ke kterým doplňuje například možnost chatování. Hráči k přenosu potřebují externí vysílací software a mohou vysílat jak hraní z PC, tak z herních konzolí (XBox i PlayStation).

ICTZ23

Na živě vysílané přenosy se měsíčně podívá asi 45 milionů diváků, kteří v průměru zhlédnou 106 minut videa denně, uvádí firma s tím, že letos v lednu překonala hranici milionu uživatelů, kteří přes ni aspoň jednou měsíčně něco vysílají.

Služba, která odstartovala v roce 2011, loni získala na svůj provoz od investorů 20 milionů dolarů, ani to jí ale nestačí k zajištění infrastruktury. Podle nedávné studie Wall Street Journalu už je totiž ve špičkách čtvrtým největším zdrojem internetového provozu v USA.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn