Hlavní navigace

YouTube uvažuje o vlastní televizi

16. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 1. 2007

Ztřeštěné klipy z populární internetové stránky YouTube se mohou objevit v klasické televizi. Vedení společnosti totiž uvažuje o produkci vlastní televizní show a nevylučuje dokonce ani vznik speciální televizní stanice. YouTube už kontaktoval několik mediálních korporací, potenciálních partnerů tohoto projektu. Nejde ale o aktuální prioritu naší firmy, prohlásil minulý týden na Consumer Electronics Show v Las Vegas viceprezident YouTube Kevin Donahue.

MMF tip early

Televizní pořad nebo stanice by fungovaly stejně jako internetový YouTube, tedy z příspěvků samotných diváků. Podle Donahua ale firma ještě nevymyslela plán, jak tuto myšlenku uvést do praxe. Měli jsme mnoho schůzek se zástupci televizních sítí, kteří by měli o podobnou show zájem, ale také se společnostmi, které by se chtěly podílet na vzniku nové televize. V tuto chvíli ale pracujeme na strategii, uvedl Donahue.

Britský deník Guardian upozorňuje, že americká televizní síť CBS už začala připravovat pořad založený na příspěvcích od diváků. Využívá k tomu právě popularity YouTube. Televize diváky vyzývá, aby natočili „cokoli, co chtějí povědět světu“. Videa umístní na svoje internetové stránky a pět příspěvků, které zaznamenají během dvou týdnů největší zájem diváků, později CBS odvysílá přímo v televizi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).