Hlavní navigace

Z Fajnrock TV bude od listopadu Slušnej kanál, příčinou je spor s původním majitelem

Lukáš Polák

„V českém mediálním rybníčku je slova Fajn už dost, a proto jsme rádi, že přestaneme být spojováni s dalšími projekty,“ okomentoval změnu názvu stanice programový šéf Jan Kinšt.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. listopadu se stanice Fajnrock TV přejmenuje na Slušnej kanál. Důvodem k tomuto kroku je, jak její majitel uvedl, spor s původním vlastníkem tohoto projektu. Jedním z důvodů přejmenování je spor o užití názvu Fajnrock s projektem Fajn Rock Music, do kterého televize původně spadala. Již delší dobu však probíhá odklon a recyklace názvu je jeho definitivním zpečetěním, uvedl v tiskové zprávě stávající provozovatel televize. Volba termínu 1. listopadu není náhodná, ve stejném termínu slaví první výročí od svého otevření pražský klub Slušnej kanál, v němž se konají rockové koncerty a který televizi patří.

Tipli listopad2

K TÉMATU: Fajnrock TV se promění na Slušnej kanál, změna se již projevila ve vysílání

V českém mediálním rybníčku je slova Fajn už dost, a proto jsme rádi, že přestaneme být spojováni s dalšími projekty. Naše televize chce být jiná – drzá, moderní a inovativní. Budeme ještě více dávat prostor mladým českým a slovenským kapelám, které ostatní rádia a televize ignorují. Stačí, aby nám poslali svou tvorbu, a pokud bude kvalitní, rádi ji zařadíme mezi rockové stálice, které v našem programu mají stálé místo. A samozřejmě se budeme držet nadále našeho dosavadního claimu, nyní názvu – Slušnej kanál!, uvedl při příležitosti přejmenování stanice její programový ředitel Jan Kinšt.