Hlavní navigace

Z Firefoxu 3.1 bude Firefox 3.5, nové SeaMonkey 2.0 Alfa 3

Jiří Macich ml.

Nástupcem Firefoxu 3.0, který vyšel koncem loňského jara, měl být Firefox 3.1 s funkcemi, které z časových a kapacitních důvodů nebyly zahrnuty právě do Firefoxu 3.0, jenž už tak vyšel s téměř ročním zpožděním oproti prapůvodním odhadům. Jenže tvůrci prohlížeče rozhodli, že s postupem času se nabalilo mnoho nových funkcí (zejm. v reakci na Google Chrome), takže se Firefox 3.1 skutečně přejmenuje na Firefox 3.5. O tomto kroku se spekulovalo již v minulých dnech. Nyní je tedy přejmenování…

Nástupcem Firefoxu 3.0, který vyšel koncem loňského jara, měl být Firefox 3.1 s funkcemi, které z časových a kapacitních důvodů nebyly zahrnuty právě do Firefoxu 3.0, jenž už tak vyšel s téměř ročním zpožděním oproti prapůvodním odhadům. Jenže tvůrci prohlížeče rozhodli, že s postupem času se nabalilo mnoho nových funkcí (zejm. v reakci na Google Chrome), takže se Firefox 3.1 skutečně přejmenuje na Firefox 3.5. O tomto kroku se spekulovalo již v minulých dnech. Nyní je tedy přejmenování oficiální, ovšem vstoupí v platnost až po vydání plánované třetí betaverze. (JasnaPaka Blog)

Tento týden také vyšla třetí alfaverze SeaMonkey. Novinek je celá řada. Za všechny zmiňme předělanou práci s historií navštívených webových stránek založenou na Places, inovovaného správce hesel, novou podporu pro obnovu dřívějších relací nebo personalizovatelný nástrojový panel. Nyní by již měla následovat první betaverze, ovšem datum jejího vydání zatím nebylo stanoveno. (SeaMonkey Trunk Tracker)

Našli jste v článku chybu?