Hlavní navigace

Z IPO48: Ať za vás pracují mniši v TopMonks

17. 2. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Potřebujete pracanty? Spolupracanty na projektu? Nechte lidi spolupracovat pomocí TopMonks, kontrolujte si je a vyplácejte. Další z rozhovorů s finalisty IPO48.

Oslovili jsme autory oceněných projektů ze startupové show IPO48 a požádali je, aby nám zodpověděli pár otázek jak k jejich projektu, tak k IPO48 samotnému. Dnes je na řadě Jiří Fabián a projekt TopMonks, vítěz Ceny publika. 

TopMonks

  • homepage, facebook, twitter
  • členové týmu: Jiří Fabián, Martin Hrdlička, Pavel Šimek, Milan Borůvka, Kamil Toman, Daniel Hejl, Michal Těhník

Jak vás napadlo zúčastnit se IPO48, jak jste přišli na myšlenku, s níž jste se účastnili a jakou jste si dali předstartovní přípravu?

Na twitteru jsem zahlédl promo od @synopsi a @eastbiz. Napsal jsem na firemní Yammer a přihlásilo se několik lidí, kteří to chtěli zkusit. Nápadů máme plný Google Moderator, z nichž jsme nakonec vybrali TopMonks. V JetMinds investujeme zhruba 20 tis. EUR/měsíčně do vlastních produktů/nápadů a tak byla crowdsourcing platforma pro jejich řízenou exekuci logickým vyústěním. Žádná příliš velká příprava kromě pár UI mocků nebyla. Chceš ukázat Github logy? :)

Jak pro vás IPO48 probíhalo? Směřovaly vás někam odezvy od publika nebo od mentorů a dalších účastníků? A jak se vám sháněli lidé do týmu?

Finální Pitch - presentace projektu

Finální Pitch – presentace projektu

Pátek, to byl takový arabský trh, trochu nám trvalo se zorientovat. Sobota a neděle už probíhala podle očekávání, pomohla nám soukromá místnost, kde byl klid. Měli jsme štěstí na 3 externí členy týmu = pátky, kteří ihned zapadli a rád bych je zlanařil i na další práci pro TopMonks. Našli si nás sami, 2 z nich nás sledovali již před vlastním začátkem.

Z mentorů nám pomohli zejména Can Ertugrul z i5invest a Kresten Buch, kteří nás zasypali pragmatickými dotazy. Také nás paradoxně nakoply nechápavé komentáře a srovnávání s tradičními portály pro freelancery.

Změnili jste původní myšlenku? Jak a proč? Co tedy bude finální služba nebo aplikace, kterou nabídnete a kdy ji plánujete představit, pokud už jsou takové vize?

TopMonks tým v plné práci. Obklad Included.

TopMonks tým v plné práci. Obklad Included.

Myšlenku jsme se v průběhu IPO48 učili hlavně vysvětlovat a předávat dál. Jelikož byl Ondřej Bartoš při závěrečném hodnocení dle jeho vlastních slov zmatený, povedlo se nám to jen zčásti.

TopMonks je platforma, kde se myšlenky taví v projekty, na kterých pracují lidé, kteří jsou v danou chvíli k dispozici. Ano, je to podobné Mechanical Turku od Amazonu či finskému Microtasku (který nás mimochodem sleduje).

My přidáváme upravený a podle nás unikátní systém řízení práce založený na metodice kanban. Platforma má ambice zafungovat i na složitější projekty, ne pouze na jednoduché opičí úkoly, které vidíme v již zmíněných crowdsourcing nástrojích.

Perličkou zůstává, že práce na TopMonks budou řízeny pomocí TopMonks. Platformu si dále může rebrandovat i jakákoliv další společnost a využít ji pro práci na svých projektech s optimálním vytížením svých volných kapacit navíc s možností dynamického zapojení zdrojů z vnějšku.

Mockup budoucího webu TopMonks

Mockup budoucího webu TopMonks

Veřejnosti bude platforma plně k dispozici zhruba od konce května tohoto roku. Do té doby bude fungovat pouze registrace budoucích pracovníků (monků) a vlastníků projektů (sensei).

A co vám IPO48 dalo (a případně vzalo), jaké z něj máte dojmy? Kdo vás nejvíce ovlivnil, oslovil, třeba z porotců či publika, proč myslíte, že jste se dostali až tak daleko ve finále?

cif - debata 2

Mě osobně IPO48 vzalo celkem 1.5 KG a spánkový deficit pociťuji ještě dnes 3 dny po. Na druhou stranu to byl vskutku víkendový energetický prazdroj, ze kterého budeme čerpat ještě hodně dlouho.

Potkali jsme spoustu zajímavých lidí, s několika mentory se rýsuje další spolupráce přímo na TopMonks i JetMinds. Moc se mi líbil trénink pitchování od Cana a Krzysztofa, který mi hodně pomohl při mém finálním vystoupení. Za ten víkend jsme dali do kupy funkční prototyp s celkem pěknou grafikou. To, společně se zajímavou myšlenkou, nám asi pomohlo nejvíce. Teď už je to na nás, dveře jsme pootevřeli.

TopMonks tým s oceněním

TopMonks tým s oceněním

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).