Hlavní navigace

Z Nokie po aféře s falešným videem a fotkami odešel viceprezident pro marketing

David Slížek

Člen managementu finského výrobce mobilů Ilari Nurmi svůj odchod z firmy potvrdil na Twitteru: „Odcházím z Nokie. Jsem vděčný za téměř 15 let, které jsem tam strávil. Přeju Nokii vše dobré a těším se, až si po jejím uvedení koupím Lumii 920,“ napsal.  Není jasné, jestli šéf produktového marketingu z firmy odešel sám – ani on ani Nokia se podle agentury Reuters na toto téma nechtěly vyjadřovat. Agentura pouze spekuluje o tom, že důvodem personální změny mohla být nespokojenost investorů Nokie s…

Doba čtení: 1 minuta

Člen managementu finského výrobce mobilů Ilari Nurmi svůj odchod z firmy potvrdil na Twitteru: „Odcházím z Nokie. Jsem vděčný za téměř 15 let, které jsem tam strávil. Přeju Nokii vše dobré a těším se, až si po jejím uvedení koupím Lumii 920,“ napsal. 

Není jasné, jestli šéf produktového marketingu z firmy odešel sám – ani on ani Nokia se podle agentury Reuters na toto téma nechtěly vyjadřovat. Agentura pouze spekuluje o tom, že důvodem personální změny mohla být nespokojenost investorů Nokie s marketingem kolem v září představených modelů Lumia 920 a 820, které mají běžet na Windows Phone 8. 

Nokia se tehdy musela omluvit za zveřejnění zavádějících fotografií a videí, které měly ilustrovat kvalitu kamery v nových Nokiích. Ve skutečnosti je ale firma nechala natočit a nafotit na profesionální kameru a fotoaparát. Poté, co podvrh odhalil server The Verge, Nokia videa stáhla.

Našli jste v článku chybu?