Hlavní navigace

Z platformy Windows Mobile bude Windows Phone?

Jiří Macich ml.

Microsoft se prý chystá přejmenovat platformu Windows Mobile na Windows Phone s tím, že už nebude v názvu systému uvádět číslo verze jako je tomu doposud. Mobil s Windows Mobile by v budoucnu měl být zkrátka Windows Phone. S odvoláním na nejmenovaný tchajvanský zdroj to uvedl server DigiTimes.com. Microsoft by se tak vydal cestou Applu, který svůj OS X na iPhonu také nijak nezdůrazňuje a k číslu verze firmwaru se dostanou jen uživatelé, kteří se o ní zajímají. Informace zatím nebyla potvrzena…

Microsoft se prý chystá přejmenovat platformu Windows Mobile na Windows Phone s tím, že už nebude v názvu systému uvádět číslo verze jako je tomu doposud. Mobil s Windows Mobile by v budoucnu měl být zkrátka Windows Phone. S odvoláním na nejmenovaný tchajvanský zdroj to uvedl server DigiTimes.com. Microsoft by se tak vydal cestou Applu, který svůj OS X na iPhonu také nijak nezdůrazňuje a k číslu verze firmwaru se dostanou jen uživatelé, kteří se o ní zajímají. Informace zatím nebyla potvrzena ani vyvrácena, takže můžeme jen spekulovat, co by Microsoft k takovému rebrandingu skutečně mohlo vést. Možná snaha zvýraznit značku Windows na mobilních zařízeních či snad přiblížení se masové uživatelské základně. Uvidíme, jestli tedy nakonec z očekávaných Windows Mobile 7.0 budou „jen“ Windows Phone.

Našli jste v článku chybu?
9. 2. 2009 17:44
Ano, se stejnou vidinou jsem si takové zařízení pořídil. Ovšem netušil jsem, že do toho MS implementuje taky budík, který občas nebudí, WiFi, která se nepřipojí k rozumně zabezpečené síti (aniž by hned spadla), že se mi bude telefon bez upozornění v zahraničí připojovat na net, ani to, že se mi občas někdo celý den nedovolá, protože příslušná aplikace "se zasekne". Na PIM je to skvělý a pravda, že nic lepšího asi není. Ale jako telefon je to funkčně srovnatelný s kusem šutru.
9. 2. 2009 17:21
Rom (neregistrovaný)
Šitový produkt? Snad každý uživatel co chce mít v telefonu mail, IM a spoustu aplikací(i kvalitních her), tak ví, že nejlepší volba je právě PPC s WM!