Hlavní navigace

Z pozice CS Linku a Skylinku odešel operátor Kabel Deutschland

1. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2012

Německý operátor Kabel Deutschland ukončil k 1. únoru 2012 šíření svého signálu prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně. V praxi to znamená, že na tomto odbytišti, které mimo jiné využívají i česko-slovenští operátoři CS Link a Skylink, už zmizely téměř všechny programy této společnosti. Aktivní zůstává prozatím nabídka asi dvaceti programů. Ty budou odpojeny odpoledne.

cif - debata 2

Z ARCHIVU: Kroky Kabel Deutschland proti pirátům na satelitu pokračují

O tomto kroku už německý kabelový operátor informoval na stránkách svého Help Desku na adrese: http://helpdes­k.kdgforum.de/wi­ki/Hauptseite. Původně bylo plánováno ukončení šíření satelitního signálu na 1. ledna. Kabel Deutschland navíc tímto krokem vyřešil i dlouhotrvající problém, kterým bylo pirátství jeho programů. Německé, ale i zahraniční stanice umístěné v balících Digital Free a Kabel Deutschland Home bylo možné přijímat neautorizovaně buď prostřednictvím takzvané softwarové emulace, případně prostřednictvím takzvaného sdílení karet (sharingu).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).