Hlavní navigace

Za poslouchání hudby při přecházení ulice pokuta?

Jiří Macich ml.

Americký politik Carl Kruger po několika dopravních nehodách s tragickými následky přišel s návrhem postavit přecházení ulice při používání elektronických zařízení mimo zákon. Chodce prý například poslech hudby z iPodu a jiných přehrávačů nebezpečně rozptyluje. Kdo by přecházel ulici např. se sluchátky v uších, vystavoval by se riziku pokuty až ve výši 100 dolarů. Tento nápad ihned vylolal bouřlivou diskuzi a na webu jsou k vidění spíše negativní reakce, nicméně objevují se i hlasy, že řidiči…

Americký politik Carl Kruger po několika dopravních nehodách s tragickými následky přišel s návrhem postavit přecházení ulice při používání elektronických zařízení mimo zákon. Chodce prý například poslech hudby z iPodu a jiných přehrávačů nebezpečně rozptyluje. Kdo by přecházel ulici např. se sluchátky v uších, vystavoval by se riziku pokuty až ve výši 100 dolarů. Tento nápad ihned vylolal bouřlivou diskuzi a na webu jsou k vidění spíše negativní reakce, nicméně objevují se i hlasy, že řidiči také mají omezené telefonování za jízdy. Jaký je váš názor? Považujete přecházení ulice při využívání elektroniky za tolik nebezpečné, že by to měl ošetřovat zákon? (BetaNews, IT News)

Našli jste v článku chybu?
9. 2. 2007 14:34
guess (neregistrovaný)
Opilý nebo zfetovaný chodec je rozhodně nebezpečnější. Nebo někteří nemocní; pod vlivem některých léků jsou reakce také pomalejší a vnímavost otupena. No rozhodně podnapilým osobám by měl být vstup na ulici zakázán a do každé hospody umístěn nápis: "Odejít možno až po vystřízlivění" :-)) A zřídit dopravní policii pro chodce, která bude u každého přechodu kontrolovat, zda přecházející splňuje přísná kritéria dovolující přechod silnice :-)))
9. 2. 2007 11:19
Flasi (neregistrovaný)
Jenže tahle zpráva je o chodcích, kteří se sluchátky v/na uších neslyší co mají. Já navrhuji člověka s praporkem před každým chodcem.