Hlavní navigace

Za služby sítě NETBOX lze zaplatit Bitcoiny

Jiří Macich ml.

Provozující brněnská společnost SMART Comp. se tak stává prvním větším telekomunikačním operátorem v České republice, kterému lze za služby zaplatit prostřednictvím kryptoměny.

Bitcoiny lze nově zaplatit za služby internetového připojení, placené televize či pevné linky v rámci optické sítě NETBOX, kterou provozuje brněnská společnost SMART Comp. „Předpokládáme, že platbu Bitcoinem bude v první fázi používat spíše menšina našich zákazníků. I přesto však věříme, že tuto novinku uvítají,” říká David Otoupalík, ředitel marketingu a péče o zákazníky. 

Bitcoiny je možné zaplatit pravidelné vyúčtování přes samoobsluhu Moje konto. „Hodnota transakce je on-line vyčíslena a zákazník ihned vidí, kolik Bitcoinů nebo jejich částí ho úhrada vyúčtování bude stát. Může tak sledovat aktuální kurz Bitcoinu a platbu provést v nejvýhodnější době,“ popisuje firma SMART Comp. v tiskové zprávě.

Content 2017 - tip Creative Dock

Již v polovině ledna začala platby Bitcoiny přijímat také rozvážková služba DámeJídlo.cz. „Věřím, že Bitcoiny, případně nějaký jejich ekvivalent, mají velký potenciál zamíchat monetárním trhem.“ uvedl tehdy Tomáš Čupr, zakladatel služby. Očekává prý, že měsíčně budou Bitcoiny zaplaceny řádově stovky objednávek dovážky jídla. 

Více o Bitcoinu a dalších kryptoměnách si zájemci mohou přečíst v článku Bitcoin a ti druzí: přehled zajímavých kryptoměn na našem sesterském serveru Root.cz.

Našli jste v článku chybu?
5. 2. 2014 12:39
R. (neregistrovaný)

Proboha, to je uplne jedno co se stalo v lednu, je ejdno co se stane v kvetnu. Cele je to cislech. Co se stane proboha, kdyz to bude mit nejake procento transakci? Co si jako myslite, jakej mate nadhled? Ze jako rozpusti financni urady a CNB? Az toho bude vetsi mnozstvi nez homeopaticke, tak se to zarizne pri nejblizsi schuzi snemovny, to stejne v jakekoli zemi. To stejne s elektronickyma cigaretama. Jakoze bude dan na normalni cigarety a 50% bude kourit normalne daneny aromaticky vodicky? Vokol…

4. 2. 2014 19:59
Noem (neregistrovaný)

JJ určitě je ještě čas do letadla nastoupit, taky myslím.