Hlavní navigace

Za stahování pirátské hudby odpojení od Internetu?

29. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stahujete z Internetu nelegální kopie hudby? Pak by vás v budoucnu mohl váš poskytovatel odpojit. To je zjednodušená představa lobby nahrávacích společností, které nyní tlačí na orgány Evropské unie. S podobným nápadem přišel francouzský prezident Nicolas Sarkozy a to kvůli propadu prodeje hudby na CD. Až dosud poskytovatelé internetového připojení na svých sítích dovolovali masivní poškozování vlastnických práv, které zapříčinilo podhodnocení muziky, jež je takovými právy chráněna. Je na čase,…

Stahujete z Internetu nelegální kopie hudby? Pak by vás v budoucnu mohl váš poskytovatel odpojit. To je zjednodušená představa lobby nahrávacích společností, které nyní tlačí na orgány Evropské unie. S podobným nápadem přišel francouzský prezident Nicolas Sarkozy a to kvůli propadu prodeje hudby na CD. Až dosud poskytovatelé internetového připojení na svých sítích dovolovali masivní poškozování vlastnických práv, které zapříčinilo podhodnocení muziky, jež je takovými právy chráněna. Je na čase, aby se tím začala zabývat Evropská unie a vlády členských států, zahřímal John Kennedy, šéf IFPI.

MM socky3

Našim zákazníkům poskytujeme přístup k Internetu, ale rozhodně nemůžeme být zodpovědní za to, jak jednotliví zákazníci internet používají, řekl pro ČTK Martin Žabka, mluvčí Telefóniky O2. Podle čísel IFPI není přesun zákazníků od CD nosičů k online pořízení hudby pro nahrávací společnosti zrovna ideální. Většina zákazníků dá totiž přednost bezplatnému stažení před nákupem v některém z online obchodů.

Tento problém se nedávno snažili vyřešit v Kanadě, kde přišli s myšlenkou, že by uživatelé Internetu platili paušální poplatek za možnost legálně si stahovat hudbu, ale tento nápad vyvolal rozpačité reakce u uživatelů a odmítnutí u nahrávacích společností. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.