Hlavní navigace

Za týden by měl odstartovat veřejnoprávní multiplex na Plzeňsku

1. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 7. 2008

Přesně za týden, 8. července, by se měli diváci na Plzeňsku jako první dočkat digitálního vysílání veřejnoprávního multiplexu. Kromě Primy, Óčka a Z1 ze sítě 3 by si tak diváci mohli naladit všechny programy České televize a Českého rozhlasu. Na to, zda bude termín dodržen, si však musíme vzhledem ke zrušení tendru na operátora veřejnoprávního multiplexu počkat. Česká televize však včera prostřednictvím tiskové zprávy slíbila, že by tento krok neměl start DVB-T nijak ohrozit.

K TÉMATU: Česká televize představila digitalizaci Plzeňska

KL22_nominace

Dá se počítat s tím, že operátorem veřejnoprávního multiplexu budou nakonec České Radiokomunikace, dominantní provozovatel většiny rozhlasových a televizních vysílačů v ČR. Slovenská společnost Towercom (dříve TRI R) bude k jednání také vyzvána, a to v zájmu řešení regionálního pokrytí. Poslední z účastníků, Bohemia Royal, za kterým stojí Radim Pařízek, majitel ostravského rádia Čas a projektu dětské digitální televize Pohoda, byl z tendru ještě před jeho zrušením vyřazen.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček zrušil obchodní soutěž na operátora veřejnoprávního multiplexu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.