Hlavní navigace

Za týden má skončit analogová ČT 2 v Chomutově a Sušici. Možná to bude déle

24. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 11. 2008

Přesně za týden dojde k poslednímu letošnímu vypínání analogových vysílačů programu ČT 2. V noci z pondělí 29. na úterý 30. listopadu ukončí veřejnoprávní Dvojka analogové vysílání z chomutovského vysílače Jedlová hora a také na sušickém vysílači Svatobor. V Chomutově i Sušici je nutné vysílací kanál ČT 2 uvolnit kvůli plánovanému spuštění digitálního multiplexu 3 z plzeňského vysílače Krašov.

PODROBNOSTI O ZMÍNĚNÝCH REGIONECH: ChomutovSuši­ce

ICTZ_2022_EARLY

Analogová ČT 2 vysílá v obou lokalitách na kanále 52, který je na Plzeňsku vyčleněný pro digitální síť 3. Tento multiplex by ale měl odstartovat až v průběhu prosince, zřejmě v jeho druhé polovině, takže Česká televize možná analogové vysílání ČT 2 zachová o něco déle. Záleží čistě na rozhodnutí Kavčích hor, zda se rozhodnou dodržet původně ohlášený termín vypnutí ČT 2, tedy 29. listopad, nebo toto vysílání ukončí až v průběhu prosince.

Diváci na Sušicku a Chomutovsku každopádně o signál ČT 2 nepřijdou. Ze sušického Svatoboru vysílá již od 18. listopadu na kanálu 49 digitální síť 1 se všemi čtyřmi programy ČT. Na chomutovském vysílači Jedlová hora zahájí tento veřejnoprávní digitální multiplex vysílání 30. listopadu na kanálu 33.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.