Hlavní navigace

Začala kampaň k ukončení analogového vysílání na satelitu

6. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 5. 2010

DOKUMENT UVNITŘ 30. dubna, tedy přesně dva roky před ukončením analogového vysílání na satelitu, byla zahájena za tímto účelem v Německu informační kampaň, pod kterou jsou podepsaná veřejnoprávní média ARD a ZDF a komerční skupiny RTL Media Group a ProSiebenSat.1. Ty při této příležitosti vydaly PDF brožuru s názvem Fragen und Antworten zur Abschaltung der analogen Satellitenver­breitung.

Tento dokument má divákům odpovědět na třiatřicet základních otázek spojených s ukončením analogového satelitního a přechodem na digitální vysílání. Brožura hned na začátku konstatuje, že budoucnost je digitální, a to platí také pro satelit. Zájemci se dále dozvědí také o tom, jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním signálem nebo co se vlastně 30. dubna 2012 stane. PDF dokument počítá také s dalšími platformami a odpovídá na otázku, zdali se tento krok týká i těchto diváků.

BRAND

Jak informoval server DigiZone.cz jeho čtenář Pavel Bárta, tento krok zasáhne velké množství diváků v Německu. Doposud přijímá původní způsob šíření signálu téměř 7 milionů domácností. Přesná cifra by měla být 6,8. Obyvatelé Německa mají možnost přejít kromě digitálního satelitního signálu také na některou z IPTV nebo kabelových platforem, v úvahu připadá také digitální terestrické vysílání. Z pozice Astra 19,2 st. východně je ještě v tuto chvíli šířeno analogově více než pětatřicet televizních stanic.

DOKUMENT: Informační brožura pro satelitní diváky v Německu přijímající analogový signál (PDF, 41 kB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).