Hlavní navigace

Začátek března přinesl dvě novinky, třetí avizované se diváci nedočkali

První březnový den přinesl televizním divákům hned dvě novinky. Filmový kanál Nonstop Kino HD, který zachytí diváci zatím pouze v IPTV a některých kabelových sítích, se přejmenoval na Filmbox HD. Stalo se tak díky rozhodnutí, které společnosti HELP FILM udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Kanály filmového distributora SPI International se tak sjednotily pod jednu značku. Na trhu už tak v současné době působí Filmbox, Filmbox Extra (dříve Nonstop Kino) a Filmbox HD (dříve Nonstop Kino HD).

K TÉMATU: 1. března se přejmenuje Nonstop Kino HD na Filmbox HD

Další novinkou byla změna log filmového kanálu HBO. Dříve průhledná značka je nyní laděna do lehce bílé barvy. Program HBO 2 má pak dvojku do zelena a HBO Comedy posunulo druhou část názvu pod první. Slovo Comedy je přitom laděno do oranžova. V lednu serveru DigiZone.cz potvrdil ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach, že by měl ještě v prvním kvartále tohoto roku zahájit vysílání kanál HBO ve vysokém rozlišení. Pokud se na termínu nic nezměnilo, znamenalo by to, že diváci se ho v IPTV dočkají ještě tento měsíc.

ČTĚTE TAKÉ: HBO HD bude nabízeno nejprve v DVB-C nebo IPTV

Zklamáním byl 1. březen naopak pro ty, kteří se těšili na rozšíření nabídky pozemního digitálního vysílání (DVB-T) v Praze. V multiplexu B měl totiž od soboty podle informace serveru Parabola vysílat slovenský zpravodajský kanál TA3. Případní zájemci však nadále naladí na 46. kanále pouze 4 kanály, a to Primu, Óčko, Public TV a TV Noe.

AKTUALITA: 1. března se vrátí do multiplexu B slovenská televize TA3

Našli jste v článku chybu?