Hlavní navigace

Začíná masivní kampaň k vypnutí analogového vysílání na satelitu

28. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 4. 2011

Německu se naplno rozjela kampaň, která má tamní obyvatele upozornit na to, že se blíží ukončení analogového satelitního vysílání. Tento způsob distribuce signálu končí u našich západních sousedů bez dvou dnů přesně za jeden rok, 30. dubna 2012. Všechny potřebné informace mohou najít zájemci na webových stránkách http://www.klar­digital.de/.

K TÉMATU: 30. dubna 2012 ve tři hodiny ráno skončí analogové vysílání na satelitu

Klardigital je iniciativa, do které patří především všechny velké subjekty, jichž se přechod na digitální satelitní vysílání týká, například veřejnoprávní ARD a ZDF nebo komerční stanice z portfolia ProSiebenSat.1 a RTL Group. V Německu jsou pravidelně pořádány semináře k této problematice, na obrazovkách dotčených televizních programů se objevují spoty a na již zmíněném webu jsou k dispozici také jednotlivé reklamy, texty a propagační obrázky. Ukončení analogového vysílání na satelitu se týká družic Astra, konkrétně pozice 19,2 stupně východně.

Několik spotů z kampaně si můžete prohlédnout níže.

BRAND23 Workshop

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).