Hlavní navigace

Zahájení MS v lyžování z Liberce sledoval na ČT téměř milion diváků

19. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

19. 2. 2009

Slavnostní zahájení Mistrovství světa v klasickém lyžování z Liberce na veřejnoprávních kanálech ČT 2 a ČT 4 sledoval ve středu téměř milion diváků. Podle mluvčího České televize Ladislava Štichy přenos zaujal 930 tisíc diváků starších patnácti let. Další diváci sledovali mistrovství na internetové stránce www.ivysilani.cz.

K TÉMATU: MS v lyžování z Liberce nabídne ČT zdarma živě taky na internetu

ČT 2 naladilo 862 tisíce diváků, což je 9,8 procenta, při podílu na publiku 20,94 procenta a ČT 4 68 tisíce diváků, což je 0,8 procenta při podílu na publiku 1,66 procenta z těch, kteří mají možnost přijímat tuto digitální stanici, uvedl Šticha. Ještě předtím ČT nabídla přenos a záznamy prvních závodů šampionátu.

Premiérové uvedení kvalifikačních závodů žen v běhu na 5 km od 09.50 ráno a mužů v běhu na 10 km od 11.20 dopoledne vidělo v obou případech 58 tisíc dospělých diváků. Což představuje 0,7 procenta, při podílu na publiku 6,58 (kvalifikace žen) a 5,52 procenta (kvalifikace mužů), dodal mluvčí ČT.

MIF22_Early

Veřejnoprávní televize zprostředkovává přenos z místa pro Evropskou vysílací unii EBU, která signál dodává televizním stanicím v celém světě. Z hlediska využité techniky jde o nejsložitější akci, kterou ČT dosud zajišťovala. Nasazen je nový moderní přenosový vůz, zhruba šedesát kamer, několik desítek záznamových a zpomalovacích zařízení a další speciální televizní technologie, vypočítává Šticha.

O možnostech, jak sledovat přenosy MS v klasickém lyžování 2009 z Liberce, bude zítřejší článek DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.