Hlavní navigace

Zahraniční redakci Českého rozhlasu povede Ray Furlong z BBC

30. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Kombinace jeho znalosti českých reálií, nadhledu a zkušeností z BBC pro nás může být velmi užitečná,“ uvedl ředitel centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř.

Posilu přímo z britského veřejnoprávního rozhlasu a televize BBC získává do svého týmu Český rozhlas (ČRo). Ray Furlong povede od pondělí 5. května zahraniční redakci. Oznámila to mluvčí Českého rozhlasu Tereze Krásenská. V BBC pracoval Furlong od roku 1997 jako zahraniční zpravodaj, novinář a také moderátor. Věnoval se především zahraniční politice. Na BBC World Service provázel například pořady World Briefing nebo The Newsroom. Jako televizní i rozhlasový zpravodaj působil v řadě zemí. V letech 1997 až 2003 byl zpravodajem BBC v Praze.

MMF24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas Vltava oslaví padesátiny, chystá proměnu svého vysílání

Jsem rád, že můžeme v našem týmu přivítat právě Raye Furlonga. Kombinace jeho znalosti českých reálií, nadhledu a zkušeností z BBC pro nás může být velmi užitečná. Český rozhlas se samozřejmě nemůže měřit s velikostí a možnostmi BBC, přesto věřím, že ve spoustě směrů může být Rayova zkušenost pro nás velmi inspirativní, komentoval nástup Furlonga ředitel centra zpravodajství Tomáš Pancíř. Současná krize na Ukrajině ukazuje, jak fascinující a důležité je dění v zahraničí pro každého z nás. Bude mi ctí vést tým tak zkušených a talentovaných novinářů v zahraniční redakci, uvedl sám Ray Furlong.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).