Hlavní navigace

Zájem o portugalský multiplex A má pouze Portugal Telecom

28. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
28. 4. 2008

Až do minulého týdne mohli zájemci o licence pro volně šířené a placené zemské digitální televizní vysílání zasílat své nabídky portugalskému regulačnímu úřadu. Do výběrového řízení, ve kterém úřady udělí licenci pro volně šířené DVB-T vysílání v multiplexu A, se podle očekávání přihlásil pouze jediný zájemce, a to společnost Portugal Telecom.

Portugal Telecom je také jedním z potenciálně úspěšných kandidátů na vítěze tendru na licence opravňující k placenému DVB-T vysílání. Kromě Portugal Telecomu se do výběrového řízení na placené vysílání přihlásila například švédská společnost Airplus, jejímž asi nejznámějším produktem je balíček placených televizních programů PlusTV, který nabízí finským divákům.

ebf 24 - tip duben

Vítěze tendru bude znát Portugalsko nejpozději v červnu. Regulační úřady mají totiž 40 dní na to, aby vybrali nejvhodnějšího kandidáta na držitele licence pro nekódované DVB-T vysílání, kterému bude vyhrazen multiplex A. O 20 dní déle pak mají vyhrazeny na výběr vítěze tendru na licence pro placené vysílání. Nejpozději začátkem července tedy budou vítězové obou částí výběrového řízení známi.

Zdroj: Broadband TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).