Hlavní navigace

Zájem o provozování iVysílání mají čtyři firmy, České radiokomunikace ne

14. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celkem čtyři zájemci se přihlásili do výběrového řízení na nového provozovatele iVysílání České televize. V médiích zmiňované České radiokomunikace ale nakonec chybí.

V tendru na výběr provozovatele iVysílání se utkají čtyři zájemci: operátoři Telefónica Czech Republic a T-Mobile, brněnská firma Livebox a dosavadní provozovatel Visual Unity. Vyplývá to z informací publikovaných Českou televizí v systému na zadávání zakázek.

V seznamu chybí České radiokomunikace, o kterých před několika dny deník E15 psal jako o jasném účastníkovi řízení.

Nejnižší cenu v soutěži nabízí Telefónica, která za technické zajištění iVysílání na léta 2015 a 2016 požaduje 14,32 milionů Kč. Druhou nejnižší částku chce Visual Unity (15,260 milionu), pak Livebox (15,516 milionu Kč) a o nejvíc peněz si řekl T-Mobile (16,812 milionu Kč).

Podle dřívějších vyjádření šéfa Visual Unity Tomáše Petrů přitom Česká televize jeho firmě v uplynulém období za provoz iVysílání platila kolem 17 milionů Kč za dva roky.

Visual Unity zároveň oznámila, že rozšířila smlouvu o dodávání streamingových služeb pro TV Nova do roku 2016. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).