Hlavní navigace

Zájem testovat v českém DVB-T2 má i Euronews a Óčko. Nova nabídku odmítla

Jan Potůček

České Radiokomunikace se předběžně dohodly také na účasti Primy a Barrandova, s Českou televizí stále vyjednávají. Odmítla pouze Nova.

Doba čtení: 1 minuta

Bez televize Nova se bude muset obejít chystaný test digitálního televizního vysílání druhé generace (DVB-T2), který připravují České Radiokomunikace. Nejsledovanější česká televize nabídku na bezplatnou účast v experimentálním vysílání odmítla. ČRa však získaly předběžný souhlas Primy, Barrandova, Óčka a ústně se dohodly i s evropským zpravodajským kanálem Euronews. Nadále pak vyjednávají i s Českou televizí. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to řekl vedoucí útvaru strategických projektů a regulace ČRa Jiří Vykydal.

K TÉMATU: Jiří Vykydal: Stát chce vrátit část kmitočtů DVB-T, měl by tedy pomoci zavést DVB-T2

„Nova od nás samozřejmě také dostala nabídku, ale odpověděla nám, že v tuto chvíli neuvažují o vstupu do experimentu DVB-T2,“ uvedl Vykydal. „Zatím tedy máme čtyři potenciální zájemce, kteří by šli do tohoto experimentu s námi a s dalšími ještě jednáme,“ dodal. Test DVB-T2 ale nezačne dříve než v červenci, protože do tohoto měsíce si nechal Český telekomunikační úřad (ČTÚ) lhůtu na rozhodnutí, zda ČRa přidělí kmitočty pro experimentální vysílání. Nyní po firmě chce, aby doplnila svoji žádost z letošního února.

Našli jste v článku chybu?