Hlavní navigace

Zájemci už si mohou naladit kanál ČT 4 HD. Odstartoval na satelitu Astra 3B

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Kanál ČT 4 HD začal vysílat krátce po dvacáté hodině. Satelitní diváci si ho už tedy mohou naladit nyní a těšit se na mistrovství světa v hokeji, které začíná v pátek ve Finsku a Švédsku.

Doba čtení: 1 minuta

O den dříve než bylo původně plánováno, zahájila dnes na satelitu Astra 3B své vysílání stanice ČT 4 HD. Oficiální start byl naplánován na zítřek. Česká televize se rozhodla zahájit vysílání den před mistrovství světa v hokeji, aby měli diváci i operátoři čas na naladění tohoto programu. Pozice ČT 4 HD se na satelitu Astra 3B objevila již v podvečer, klasické vysílání bylo ale připojeno až krátce po dvacáté hodině, jak server DigiZone.cz informoval jeho externí spolupracovník Čestmír Polák.

K TÉMATU: Druhý satelitní HD kanál ČT odstartuje 3. května. Bude to Čtyřka

První kabeloví a IPTV operátoři zařadí program do své nabídky zítra. Podrobnosti o tom, kde bude možné stanici naladit, si budou moci čtenáři přečíst na našem webu hned o půlnoci ze středy na čtvrtek. Distributorem programu je společnost E4C Group, která vyhrála zakázku České televize na šíření stanice označované pracovním názvem „ČT HD 2“. Šíření kanálu ČT 1 HD však zajišťuje operátor Media Broadcast. Stanice ČT 4 HD prozatím neobsahuje programového průvodce EPG.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11797/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2, kódování CryptoWorks a Irdeto, průměrný datový tok 7,2 Mbps, audio 253 kbps

Česká televize zahájila vysílání svého sportovního kanálu ve vysokém rozlišení.
Autor: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Česká televize zahájila vysílání svého sportovního kanálu ve vysokém rozlišení.

Našli jste v článku chybu?