Hlavní navigace

Zajímavé postřehy z brněnské pobočky Digi TV

9. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 5. 2008

Pár zajímavých postřehů z brněnské pobočky rumunského operátora Digi TV nám poslal prodejce anténní a satelitní techniky a montážník David Rácz. Při jeho pondělním rozhovoru s operátorkou call centra ho zajímalo několik skutečností, např. zařazení nového dokumentárního kanálu DoQ, přechod platformy na lepší zabezpečení Nagravision 3 a výměna singlelboxů. Některé odpovědi ho dle jeho slov doslova šokovaly.

Na call centru nevěděli nic o chystaném programu, sdělil Rácz. Podobné odpovědi se dočkal i při dotazu na nový kryptovací systém. Firma je ve skluzu s instalací nových již zaregistrovaných zákazníků, a to dokonce v řádu několika tisíc případů. Vše vázne na nedodržování dodání přístupových kartiček od maďarského výrobce, dodal Rácz.

MM socky3

Jak se také prodejci a montážníkovi podařilo zjistit od vedoucího skladu v Praze, brzy bude ukončena distribuce singelboxů Humax a nově je bude dodávat pouze Hyundai. Nedodržení termínů na instalaci je zapříčiněno především nedostatkem přístupových karet, které se ještě poté musí s přijímačem spárovat. Každý takovýto případ trvá 15 minut, což je však obrovský časový deficit, upřesnil Rácz.

Call centrum v Brně má na směně pouze čtyři operátory a stejný počet zaměstnanců zpracovává požadavky dealerů na aktivování přístupových karet. Zákaznická linka Digi TV působí ve velmi stísněných podmínkách v malých pronajatých prostorech. Jak dále Rácz uvádí, přechod z Nagravision 2 na verzi 3 se letos zřejmě neuskuteční, protože společnost má nedostatek personálu, který by musel obeslat poštou stávající abonenty s bílou kartou a také bojuje s nedostatkem nových červeno-modro-bílých karet.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.