Hlavní navigace

Zákazníci e-shopů jsou v 99 procentech případů převážně spokojeni

20. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Minimálně jednou za čtvrt roku nakupuje v e-shopech 44 procent českých uživatelů Internetu. Dalších pět procent uživatelů služeb internetových obchodů využívá dokonce minimálně jednou týdně. Vyplývá to z výzkumu, který pro Asociaci pro elektronickou komerci (APEK) provedla agentura Mediaresearch a to na přelomu letošního března a dubna. Podle tohoto výzkumu už na Internetu alespoň jednou nakupovalo 95 procent jeho českých uživatelů. Agentura Mediaresearch dále zjistila, že 99 procent oslovených…

Minimálně jednou za čtvrt roku nakupuje v e-shopech 44 procent českých uživatelů Internetu. Dalších pět procent uživatelů služeb internetových obchodů využívá dokonce minimálně jednou týdně. Vyplývá to z výzkumu, který pro Asociaci pro elektronickou komerci (APEK) provedla agentura Mediaresearch a to na přelomu letošního března a dubna. Podle tohoto výzkumu už na Internetu alespoň jednou nakupovalo 95 procent jeho českých uživatelů. Agentura Mediaresearch dále zjistila, že 99 procent oslovených zákazníků e-shopů je na základě svých zkušeností z posledního roku s nakupováním po Internetu převážně spokojeno.

Pětina oslovených zákazníků uvádí, že za poslední rok utratila v e-shopech částku mezi deseti až dvaceti tisíci korun. Další pětina se hlásí k útratě od pěti do deseti tisíc. Čtrnáct procent oslovených uvádí za posledních dvanáct měsíců útratu od jednoho do tří tisíců a dalších čtrnáct procent pak od tří do pěti tisíc. K nákupům nad třicet tisíc se hlásí 11 procent oslovených zákazníků e-shopů. Do pěti set korun se se svými internetovými nákupy za poslední rok vešlo devět procent dotázaných zákazníků online obchodů. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).