Hlavní navigace

Zákazníci rozhodli: Mall zůstane Mallem

27. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už je to více jak měsíc, co jsme vás informovali, že síť internetových obchodů Mall.cz hledá nové jméno. O nové jméno byla vypsána i soutěž. Té se zúčastnilo 5000 lidí s 22.000 návrhy. Porota soutěže po dobu 14 dnů průběžně zužovala výběr. Do finále se dostalo nakonec jen 64 návrhů. Pro porotce byly důležité předem vyhlášené požadavky na nový název (volné domény, fonetická vhodnost, dobrá zapamatovatelnost). Jenže Mall údajně zaznamenal i větší množství názorů přiklánějících se k současnému…

Už je to více jak měsíc, co jsme vás informovali, že síť internetových obchodů Mall.cz hledá nové jméno. O nové jméno byla vypsána i soutěž. Té se zúčastnilo 5000 lidí s 22.000 návrhy. Porota soutěže po dobu 14 dnů průběžně zužovala výběr. Do finále se dostalo nakonec jen 64 návrhů. Pro porotce byly důležité předem vyhlášené požadavky na nový název (volné domény, fonetická vhodnost, dobrá zapamatovatelnost). Jenže Mall údajně zaznamenal i větší množství názorů přiklánějících se k současnému názvu. V hlasování, které Mall uspořádal, nakonec před návrhy ze soutěže zvítězil současný název. Mall zůstane i nadále Mallem. Částku 100.000 korun, která byla připravena pro vítěze, věnuje Mall dobročinnému projektu Sport bez Bariér. Jedna změna však Mall přece jen nakonec čeká a tou je inovované logo.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.