Hlavní navigace

Zákazníci si vybírají set-top-box podle recenze a kvalit češtiny

1. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 9. 2006

Kompletní podpora českého jazyka je klíčem pro úspěch digitálního přijímače na tuzemském trhu. Alespoň to tvrdí 48 procent čtenářů DigiZone.cz, kteří odpovědali na otázku: Co jste při výběru set-top-boxu považovali za nejdůležitější? Anketa obsahuje už přes 130 hlasů a další místa v ní zaujaly parametry ladicího obvodu (21 procent) a výbava zadního panelu (13 procent). Cenu jako hlavní důvod volby uvedl jen každý desátý. Pilotní průzkum mezi zákazníky kamenné prodejny e-shopu obchod.digizone.cz dával přitom češtině, ceně a citlivosti stejnou, čtvrtinovou váhu.

UXD

Čtenáři DigiZone.cz se rozhodují pro koupi set-top-boxu na základě jeho recenze. Možnost zvolily celé tři čtvrtiny z 87 hlasujících. Druhé místo připadlo s velkým odstupem internetovým stránkám některého z prodejců na webu (13 procent). Bronzovou pozici s osmi procenty mají jiné, blíže neurčené kupní důvody. Zákazníci přímo v kamenném obchodě nabídli odpovědi pestřejší. Recenze sice získala primát i tady, ale jen u necelé třetiny lidí. Čtvrtina nových majitelů set-top-boxu dala při volbě na doporučení známého, dalších 17 procent se rozhlédlo na Internetu.

Aktuální výsledky hlasování můžete sledovat v článku Anketa pro nového majitele set-top-boxu.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.