Hlavní navigace

Základ pro Firefox 4.0 ve čtvrté alfaverzi

13. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla čtvrtá alfaverze jádra Gecko 1.9.3, na němž bude založen webový prohlížeč Mozilla Firefox 4.0. Novinek je k dispozici hned několik. Uživatelé často pracující s větším množstvím otevřených panelů potěší vylepšený inteligentní adresní řádek, který nově nabízí při zadávání URL také odpovídající již otevřené panely. Nativní funkcí se stává možnost změny velikosti formulářového prvku textarea prostým tažením myši. Dosud k tomu bylo potřeba rozšíření. Pokračuje se i ve vylepšování nezávislého…

Vyšla čtvrtá alfaverze jádra Gecko 1.9.3, na němž bude založen webový prohlížeč Mozilla Firefox 4.0. Novinek je k dispozici hned několik. Uživatelé často pracující s větším množstvím otevřených panelů potěší vylepšený inteligentní adresní řádek, který nově nabízí při zadávání URL také odpovídající již otevřené panely. Nativní funkcí se stává možnost změny velikosti formulářového prvku textarea prostým tažením myši. Dosud k tomu bylo potřeba rozšíření. Pokračuje se i ve vylepšování nezávislého běhu plug-inů, kde byla doplněna podpora pro Mac. Chystaný Firefox 3.6.4 nabídne nezávislý běh některých plug-inů jen pro Windows a Linux.

Pokračují práce na hardwarové akceleraci s využitím Direct2D z Windows 7 a Windows Vista, ale pořád je ve výchozím nastavení vypnuta. Vývojáři ladili také rychlost restartu prohlížeče při instalaci aktualizace nebo výkon při přehrávání HD videí. Vylepšena byla také podpora pro SVG nebo CSS. Další vývojový milník by se měl objevit během dvou až tří týdnů. Ostrý Firefox 4.0 je plánován na letošní rok, ale cesta k němu bude ještě dlouhá. (Mozilla Developer Center)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).