Hlavní navigace

Zakladatel portálu Atlas.cz vysvětluje, proč ho nekoupila Nova

4. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 5. 2009

Na našem sesterském serveru Lupa.cz dnes vyšel rozhovor se zakladatelem portálu Atlas.cz Michalem Bláhou, kde vysvětlil, proč tento portál nakonec nekoupila Nova. Česká komerční jednička tehdy investovala stamiliony do byznysu na internetu a výsledkem byl rozjezd zpravodajského portálu TN.cz, koupě projektu Jyxo.cz a refresh webu Nova.cz do dnešní podoby. Proč ale Nova nakonec do svého portfolia nezařadila právě Atlas?

Pro nás nejzajímavější – a to ne jenom pro investory, ale i pro lidi ve firmě – byla Nova. Prodat to CME dávalo největší smysl z hlediska vzájemných synergií,“ říká dnes Bláha. Podle něj nebyl problém s cenou ale s tím, že management CME snížil Nově objem peněz na akvizice v tomto segmentu. „Myslím, že bychom se domluvili i na ceně, v našich představách už jsme nebyli daleko, problém byl v tom, že oni někdy na podzim měli zasedání boardu CME v Londýně, které jim budget na akvizice stáhlo z částky, která by pokryla náš odkup, na řádově 150 milionů Kč. Za což oni potom koupili Jyxo, na nás už to bylo málo.

Content tip EARLY

Bláha vzpomíná i na to, s jakou opatrností CME k obchodu přistupovala. Po zkušenostech s Vladimírem Železným byli právníci CME téměř posedlí kontrolou úplně všeho, co souviselo s chystanou akvizicí. „Nejvíce času už jsme trávili s právníky CME, protože CME po zkušenosti se Železným kontrolovalo úplně všechno. Doplňovali jsme jim věci za deset let zpět, tiskli jsme jim třeba akcie z roku 1998, které jsme nemohli najít.

Celý rozhovor s Michalem Bláhou si můžete přečíst na serveru Lupa.cz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).