Hlavní navigace

Zakladatelé NetTravel.cz investují do BookFan.eu

9. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Trojice českých investorů vstoupila minulý měsíc do BookFan.eu s cílem financovat expanzi této sociální sítě pro čtenáře knih do okolních zemí. Jan Staněk a Richard Cvach založili Net Travel.cz v roce 2004 a o pět let později ji prodali společnosti INVIA.cz, v České republice největšímu online prodejci zájezdů. Třetím investorem je Jakub Křížek z poradenské společnosti Venture Investors Corporate Finance. V BookFanu dohromady získali 49,5 %  za nezveřejněnou částku.   Pro BookFan znamená jejich…

Trojice českých investorů vstoupila minulý měsíc do BookFan.eu s cílem financovat expanzi této sociální sítě pro čtenáře knih do okolních zemí. Jan Staněk a Richard Cvach založili Net Travel.cz v roce 2004 a o pět let později ji prodali společnosti INVIA.cz, v České republice největšímu online prodejci zájezdů. Třetím investorem je Jakub Křížek z poradenské společnosti Venture Investors Corporate Finance. V BookFanu dohromady získali 49,5 %  za nezveřejněnou částku.
 
Pro BookFan znamená jejich vstup peníze pro expanzi do Maďarska a Polska na konci tohoto roku.

BookFan je sociální síť orientovaná na knihy, jejich doporučování a hodnocení. Propojuje české a slovenské čtenáře knih a e-knih do moderní sociální sítě, přináší jim knižní doporučení na základě osobních preferencí, sleduje literární dění jak doma, tak ve světě a zprostředkovává nákup více než 30 000 českých a slovenských knižních titulů.
 
Na konci května vyhrál BookFan kategorii Potenciál v rámci soutěže Vodafone Nápad roku 2011 a celkově se umístil jako čtvrtý z 97 projektů. BookFan je v provozu od konce minulého roku a má již přes 5000 registrovaných uživatelů. Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).