Hlavní navigace

Základní registry fungují, reaguje ministerstvo vnitra na kritiku

Jiří Peterka

Ministerstvo vnitra zareagovalo na kritiku kolem spuštění základních registrů (zřejmě i na můj včerejší článek zde na Lupě) a vydalo vlastní vyjádření. Podle něj jsou prý komentáře v médiích nepřesné nebo neaktuální. Dobrou zprávou je, že nakonec nebude zavedena tzv. obecná (též: univerzální) agenda, která měla kompenzovat nenaplněnost Registru práv a povinností (a dát každému úředníkovi přístup ke všem datům). V mezidobí se prý podařilo dosáhnout toho, že Matice rolí a oprávnění, která řídí…

Ministerstvo vnitra zareagovalo na kritiku kolem spuštění základních registrů (zřejmě i na můj včerejší článek zde na Lupě) a vydalo vlastní vyjádření. Podle něj jsou prý komentáře v médiích nepřesné nebo neaktuální.

Dobrou zprávou je, že nakonec nebude zavedena tzv. obecná (též: univerzální) agenda, která měla kompenzovat nenaplněnost Registru práv a povinností (a dát každému úředníkovi přístup ke všem datům). V mezidobí se prý podařilo dosáhnout toho, že Matice rolí a oprávnění, která řídí přístupy jednotlivých úřadů a úředníků do systému základních registrů, je zcela naplněna a plně funkční. Stejně tak jsou prý jednotlivé  základní registry naplněny všemi referenčními daty a má být systematicky zajištěna jejich průběžná aktualizace.

Našli jste v článku chybu?
12. 7. 2012 0:12

Unikla vam jedna drobnost. Spousta zen si meni pri vstupu do manzelstvi jmeno. Takze ridicak a pojistovna ....

12. 7. 2012 18:36
x (neregistrovaný)

Jenze zdravotni pojistovna je soukromy subjekt (obecne) a tudiz ji jsou registry celkem uprdele.