Hlavní navigace

Názory k článku Západočeská televize ZAK zlepšila pokrytí na Tachovsku a Stříbrsku

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 7. 2016 15:23

  Steve

  No ... ještě by mohal sít' 8 dokrývat i Karlovarský kraj. Nemáme nic! :-/

  Ten Tachov jsem se včera pokoušel zachytit s pasiv anténou v ruce, a nic. - je to tam někde utopený dole v údolí.

 • 20. 7. 2016 23:29

  Trident

  Karlovarsky kraj mnel vzdycky kulove a diky slozitym podminkam prijmu si lidi porizovali satelitni paraboly. Ono stacilo KV. Kdyz se spoustelo digitalni vysilani tak v KV nejely Tri Krize a prechod na digital koncil Klinovcem, protoze nejaka inteligentni hlava z Prahy rozhodovala od stolu a tuzky. No fakt je ze proste Klinovcem se pokryje jen okraj, protoze signal jako voda nefunguje aby gravitacne stekl do udoli:)
  Takze panove po nejakem roce/dvou zmodernizovali a opet zapli mistni dokryvac Tri Krize. protoze ten pokryva centrum mesta ktere je v hlubokem udoli ktere proste Klinovec dat kvalitne nemuze.
  To nemluvim o dlouhodobe usporne strategii ceskeho rozhlasu v miste, kde jedine kvalitni pokryti CRo 2 je pres den pres stredni vlny, jinak na FM si za kopcem clovek ani neskrtne a Plzen jde velmi spatne pokud clovek nema velkou antenu a citlivy prijimac.
  Kyselka u KV mela vlastni prevadec kvuli spatnemu prijmu a pritom to je kousek od Varu.
  Na varsky kraj se vzdy co se TV/R prijmu kaslalo a bude kaslat. Tohle se v te me rodne nikdy nezmeni.

  Paradoxne TV/R z nemecka jde v nekterych mistech chytit i na kus dratu a cloveku staci par prvku na antene aby chytil 2-3 nemecke muxy. Nemci jsou odsunuti, signal zustava;)

 • 21. 7. 2016 10:13

  xvideo

  Ano inteligenti od Pařízka to je opravdu síla, to mohu potvrdit. Nicméně, pokud bydlím v dolíku či ve stínu velkého paneláku tak se prostě musím srovnat s tím že tam signál nikdy nedoletí. Pozemní vysílání je funkční jen v případě přímé dohlednosti ... ano uznávám, tohle nám samozřejmě před digitializací nikdo nevysvětlil a dodnes jsme z toho všichni přeplašení :-) ale naštěstí pořád máme možnost volit satelit jako doplňkovou variantu příjmu.

 • 21. 7. 2016 12:41

  bez přezdívky

  No on celý Severozápad směrem k jeho dělící čáře Ústeckého kraje pokrývá právě Klínovec a Krašov a pak už jen líznutím zbytků z Bukové hory a protože ta vysílá ač 100kW tak přesto do členitého terénu Českého středohoří... Přidali po úvaze opakovače MUX-1, 2 z Chomutovského Jedláku který MUX-3 nemá... a hádá se podél Krušných hor 52k z Krašova rozdílným MUXem s Ještědem... tam kde nemají 55k tak mají smůlu... To samé pokrytím bez rušení je zmíněný Klínovec = Pařízek má z druhé věže svůj MUX-4 který se přesunul z Varovské kotliny na kopec... to to trvalo než je to s tím 45k napadlo ale u MUX-7 pokud nechytáte 50k (nevím jak se v některých lokalitách chová kolize? s T2 na Žižkově) bohužel odebrali RS-7 na 21k z Teplic a posílili Ústí = utopená Krušnohorská, takže též má dost lidí v členitých terénech smůlu... Někde aspoň na tom západě zasahuje Středočeský MUX-4 Rakovník 44k... Ti co jsou ale u Mariánek k Aši a zas dolů podél Bavorska mají smůlu pokud jim tam nejde Sušice a Čerchov a zmíněný Klínovec s Krašovem... Jiný Plzeňský kmitočty jsou též utopený a nižší výkony... O RS-8 si dle mapy pokrytí pokud k vám nedolítne Plzeň či zmíněný přesahem Žižkov mohou lidé kolem Krušných hor nechat jen zdát... neboť 501W z Ústí je výsměch oproti jinde běžným 5kW. Paradox je, že Trutnov je zachytitelný až na některých kopečcích Plzeňského kraje...

 • 21. 7. 2016 17:34

  Steve

  Klínovec nejde, protože soudruzi nějak zapomněli na to žet u máme Slavkovský les a ten je safra vysoko a členitý. Klínovec lze trošku chytat až u chebské kotliny, protože tam už to nestíní od Klínovce tolik, no a potom samozřejmě nahoře ve Slavkovském Lese (pro ty veverky a lesní zvěř).

  Čerchov by u nás teoreticky hrál a myslím si že i celkem dobře díky své mimořádné výšce a dobré kotě, ovšem musel by se tam udělat kloudný vysílač s kludným diagramem a né tento paskvil který pokrývá pouze směr Domažlice, Kdyně a tam tu část až k Plzni. K severovýchodu je to prostě zadušený takže Tachovsko nemá téměř nic a sem už to nedoletí v nějaké kloudné chytatelné kvalitě. Vraní vrch je níže a hraje ....

 • 21. 7. 2016 0:00

  Steve

  To si představte že mi inteligenti od Pařízka poradili že mám prý anténu v Mar.Lázních nasměrovat na Klínovec a že jako budu mít RS7. Chtěl bych někoho vidět kdo by to dokázal z tak hlubokého údolí :-DD (ani Krašov tu nehraje, pouze trošku místama na kraji města, natož Klínovec)