Hlavní navigace

Západočeská televize ZAK zlepšila pokrytí na Tachovsku a Stříbrsku

20. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Od poloviny července vysílá plzeňská zpravodajská televize ZAK nejen v pozemní síti multiplexu 4, ale nově také z Regionální sítě 8.

Vysílání televize ZAK se objevilo na vysílači Krkavec a dokrývacích vysílačích Tachov-letiště a Stříbro, které provozují České Radiokomunikace. Slíbili jsme našim divákům, že vymyslíme řešení a zajistíme, aby vysílání naší stanice mohl sledovat doslova každý obyvatel západních Čech. Řešení ale nebylo jednoduché a mnoho nápadů ztroskotalo na složité byrokracii. Nakonec se nám podařilo domluvit přímo s Českými Radiokomunikacemi. Nyní se dá říci, že ty doposud nejvíce problémové lokality pokrýváme nejen z multiplexu 4, ale ještě je dokrýváme i z MUX8, abychom se dostali skutečně všude, uvedl ředitel západočeské televize ZAK Viktor Nový.


Autor: TV ZAK

Detailní pokrytí v MUX 8 z vysílače Krkavec

PSALI JSME: Na návštěvě u… západočeské televize ZAK v Plzni

Ze třetího multiplexu, kde televize ZAK vysílala původně, přešla začátkem loňského roku do multiplexu 4. Změna napomohla rozšíření signálu i na některá místa, kde byl její signál dříve nedostupný. Podle tiskového vyjádření televize ZAK se zlepšilo hlavně pokrytí v domažlickém regionu a také celého karlovarského kraje.


Autor: TV ZAK

Pokrytí MUX 8 v Plzeňském kraji

ROZHOVOR: Konec spolupráce s Primou byl něco jako náhlá smrt, říká majitel ZAK TV a Jihočeské televize

Cloud 22 temata

Naopak v některých oblastech se pokrytí signálem televize ZAK zase zhoršilo. Jednalo se především o lokality Tachov, Stříbro a také některá místa v oblasti Plzeň-sever, především města Kralovice a Kaznějov. Z těchto oblastí také televize obdržela nejvíce stížností na nedostatečný signál, zejména z míst nacházejících se ve složitějším terénu. Divákům je k dispozici e-mailová adresa info@zaktv.cz nebo telefonní linka 371 650 138.

Regionální síť 8 (RS 8) disponuje kapacitou osmi SD TV kanálů v MPEG-2 s rozlišením 720 × 576 bodů nebo ekvivalentně čtyř programů ve Full HD s kódováním MPEG-4 a rozlišením 1 920 × 1 080 bodů.

Detailní informace k vysílači a dokrývačům:

Vysílač Krkavec

Kanál: 47
Kmitočet: 682
Polarizace: H

Dokrývací vysílač Tachov – letiště

Kanál: 59. kanál
Polarizace: H

Dokrývací vysílač Stříbro

Kmitočet: 57. kanál
Polarizace: H

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.