Hlavní navigace

Západočeský vysílač Klínovec má výluku, je bez signálu televize i rozhlasu

26. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z Klínovce je šířena pouze jediná rozhlasová stanice. Toto stanoviště využívá pro distribuci signálu Český rozhlas Plzeň, respektive jeho karlovarská mutace.

České Radiokomunikace na tento týden naplánovaly další ze série údržbových přestávek na jednotlivých vysílačích. První významnější z nich se dnes týká západočeského Klínovce. Výluka televizního vysílání tu potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Klínovec nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov. Sítí ostatních operátorů se výluka netýká.

Na vysílači Klínovec dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanice ČRo Plzeň na frekvenci 103,4 MHz. Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Klínovec se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Zelená hora, který je provozován na stejných kanálech v takzvané jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).