Hlavní navigace

Záplata MS10-015 pro MS Windows se opět šíří, na infikovaná PC se nenainstaluje

5. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft znovu začal přes Windows Update distribuovat únorovou důležitou záplatu MS10–015, po jejíž instalaci některým uživatelům Windows XP přestal řádně nabíhat systém. Dočkali se jen nechvalně proslulé tzv. modré obrazovky smrti, která obvykle značí kritické systémové selhání. Řešením je až použití instalačního CD a odstranění dotyčné záplaty. Jak Microsoft před časem potvrdil, samotná záplata však tento problém přímo nezpůsobuje. U počítačů, které vykazovaly problém s nabíháním systému,…

Microsoft znovu začal přes Windows Update distribuovat únorovou důležitou záplatu MS10–015, po jejíž instalaci některým uživatelům Windows XP přestal řádně nabíhat systém. Dočkali se jen nechvalně proslulé tzv. modré obrazovky smrti, která obvykle značí kritické systémové selhání. Řešením je až použití instalačního CD a odstranění dotyčné záplaty. Jak Microsoft před časem potvrdil, samotná záplata však tento problém přímo nezpůsobuje. U počítačů, které vykazovaly problém s nabíháním systému, dochází totiž k fatální interakci s rootkitem.

Microsoft pro prošetření incidentů záplatu vrátil do distribuce. Implementoval však pojistku prošetřující, jestli kvůli malwarové infekci na dotyčném počítači nezpůsobí právě výše zmíněné a hojně medializované problémy. Pokud je počítač infikován, záplata se nenainstaluje a uživatel je informován o problému. Zatím však Microsoft nemá připravené nějaké elegantní řešení problému např. v podobě intervence Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru. (SecurityWorld­.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).