Hlavní navigace

Zasedá vysílací rada, měla by rozhodnout o osudu multiplexu B

22. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 1. 2008

O dalším osudu pražského a středočeského digitálního multiplexu B by měla na dnešním a zítřejším zasedání jednat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Operátor sítě, společnost Czech Digital Group (CDG), má oprávnění pro šíření experimentálního obsahu pouze do konce ledna. Minulý týden však CDG požádala o registraci převzatého vysílání pro čtyři televizní a jeden rozhlasový program.

UXD

Operátor chce na kanálu 46 dále šířit hudební kanál Óčko, publicisticko-filmový kanál Public TV, křesťanskou televizi Noe, slovenskou zpravodajskou televizi TA 3 a křesťanské Rádio Proglas. Bez potřeby dalšího povolení může CDG nadále vysílat program televize Prima, který jako jediný vysílá v přechodném multiplexu B řádně, tedy na základě licence platné pro zemské digitální vysílání (Prima může vysílat pozemní cestou jak analogově, tak digitálně).

Provozovatel multiplexu B se zároveň připravuje na expanzi do dalších regionů. Předseda představenstva CDG Leoš Pohl i výkonný ředitel televize Prima Petr Chajda už potvrdili zájem zahájit letos zemské digitální vysílání v Brně a Ostravě, v jednání je rovněž ucelená oblast Sušice.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.