Hlavní navigace

Záškodnický obsah nejlépe filtruje Internet Explorer, tvrdí NSS Labs

21. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Experti z NSS Labs se opět podívali na zoubek filtrům záškodnických a podvodných stránek, jimiž jednotlivé webové prohlížeče chrání uživatele. Nejlépe si opět vedl Internet Explorer, jehož ostrá verze byla schopná uživatele upozornit na možná rizika v průměru v devíti z deseti případů. Další prohlížeče si už v testu vedly o poznání hůře

Experti z NSS Labs se opět podívali na zoubek filtrům záškodnických a podvodných stránek, jimiž jednotlivé webové prohlížeče chrání uživatele. Nejlépe si opět vedl Internet Explorer, jehož ostrá verze byla schopná uživatele upozornit na možná rizika v průměru v devíti z deseti případů.
Další prohlížeče si už v testu vedly o poznání hůře

Například oblíbený Mozilla Firefox ve verzi 3.6 byl schopen zablokovat jen 19 procent pokusů o přístup na nebezpečné stránky. Třetí příčku v testu obsadil Apple se svým Safari 5, které zablokovalo 11 procent útoků. Google Chrome, u nějž byla testována šestá generace, obstál jen ve třech procentech případů. Opera propadla stoprocentně.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).