Hlavní navigace

Zavádění DVB-T v Maďarsku má problémy

27. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
27. 4. 2009

Dominantní operátor vysílání v Maďarsku Antenna Hungária nesplnil většinu podmínek, ke kterým se zavázal, když loni podepsal smlouvu na zprovoznění terestrických multiplexů DVB-T. Uvedl to maďarský regulační úřad pro oblast telekomunikací. Úřad mimo jiné uvádí, že firma Antenna Hungária zatím nepokryla takou část populace, k jaké se ve smlouvě zavázala. Informuje o tom portál Digimedia.sk.

Signál DVB-T pokrýva místo 59 procent populace jen 56 procent. Vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-T by mělo dosáhnout osmiprocentní pokrytí, i když podle smlouvy to mělo mít minimálně dvakrát víc. Dalším nedostatkem celého procesu je málo vysílatelů v multiplexech. Ani jedna z celoplošných soukromých analogových televizí neuzavřela s operátorem smlouvu o šíření v DVB-T multiplexu. Ze současných větších stanic se tak v pozemním digitálu dá naladit jen veřejnoprávní Duna TV, chybí dokonce i dva programy státní maďarské televize m1 a m2.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).