Hlavní navigace

EXKLUZIVNĚ: Závozda končí jako šéfredaktor Primy, nahradí ho Zuna

31. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
31. 8. 2007

Televize Prima změní šéfredaktora zpravodajství. Dlouholetého šéfa Jiřího Závozdu nahradí od soboty 1. září bývalý šéf zpravodajství TV Nova Pavel Zuna. Z funkce odcházím dohodou, na Primě budu mít na starosti vývoj nových formátů, řekl serveru DigiZone.cz Závozda.

OFICIÁLNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA: Zpravodajství televize Prima povede Pavel Zuna

Pavel Zuna po odchodu z TV Nova začal moderovat soutěžní pořad Ber nebo neber, který pro Primu vyráběla digitální televize Barrandov. Tuto stanici v té době vedl současný výkonný ředitel Primy Petr Chajda. Ten se Zunou v minulosti studoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Podle mluvčího Primy Ladislava Pavlíka povede Jiří Závozda od 1. září nově ustavenou redakci publicistiky, v jejímž rámci se bude věnovat vzniku nových formátů. Závozda byl posledním manažerem Primy, který zůstal na své pozici po příchodu zahraničního investora, švédské společnosti Modern Times Group (MTG) na podzim 2005.

Zpravodajství Primy vedl Závozda od roku 2000, nejdéle ze všech šéfredaktorů v českých televizích. Po této době mě láká podílet se na vytváření nových a výrazných publicistických formátů, řekl v oficiálním komuniké Primy. Ke změně na postu šéfredaktora zpravodajství Primy se přitom schylovalo už delší dobu a sám Závozda nevylučoval, že se vrátí do tištěných médií (do Primy nastupoval z pozice hlavního editora MF Dnes).

cif 24 - early cena - média

Zpravodajství je významnou součástí našeho programového schématu, chceme ho proto nadále posilovat a rozvíjet. Pavel Zuna je v tomto směru silnou posilou, komentoval změnu ve vedení zpravodajství výkonný šéf Primy Petr Chajda. Pavel Zuna si podle něj vedle šéfredaktorské funkce ponechá i moderování soutěžního pořadu Ber nebo neber.

Musím se samozřejmě podrobně se zpravodajstvím seznámit, poté přijdou na řadu dílčí i některé výrazné změny, prohlásil Zuna.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).