Hlavní navigace

Zdeněk Porybný skončil v představenstvu vydavatelství Bor­gis

22. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Funkce předsedy představenstva se vzdal koncem loňského roku. Zastával ji přitom nepřetržitě posledních 23 let. Nadále zůstává šéfredaktorem deníku Právo.

Jako první na odchod Porybného z představenstva Borgisu upozornil server MediaGuru.cz. Ze zápisu z prosincové schůze představenstva vyplývá, že Porybný se vzdal funkce v představenstvu firmy s účinností od 27. prosince 2013. Na valné hromadě byl rovněž zvolen nový předseda představenstva, kterým se stal Karel Walter. Ten je členem představenstva Borgisu od roku 2002.

Porybný zastával funkci představenstva nepřetržitě od října 1990. Vydavatelství také od začátku 90. let vlastnil. Až do loňského roku držel ve firmě zhruba devadesátiprocentní podíl. V červenci od něj odkoupila třetinový podíl společnost Seznam.cz. I po této transakci ale Porybný zůstal majoritním akcionářem Borgisu.

ICTZ23

Seznam.cz spolupracuje s vydavatelstvím už více než deset let. Borgis totiž dodává zpravodajský obsah pro Novinky.cz, Sport.cz a také pro Super.cz. Podle serveru MediaGuru může mít Seznam.cz uzavřenou s Porybným opci na získání další části jeho podílu.

Porybný i nadále zůstává šéfredaktorem deníku Právo. Hospodaření Borgisu se v posledních letech propadlo do záporných čísel. V roce 2011 skončilo hospodaření firmy se ztrátou 12,6 milionů Kč. V roce 2012 pak činila ztráta 9,97 milionů Kč.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.